Ankara Boşanma Avukatları

İyi boşanma avukatları hissettiklerinizi farketmelidir. Boşanma davası hiç kolay bir süreç değildir. Bu sebeplidir ki dava süresince size yardımcı olabilecek bir boşanma avukatı bulmanız gereklidir. Öyleyse uzman bir ankara boşanma avukatını nasıl bulabilirsiniz? Ayrıca davanız çekişmeli mi ya da anlaşmalı mı olacak?

Aynı zamanda boşanma davaları ne şekilde açılır şuna da dokunalım. Boşanma davası iki şekilde açılmaktadır. Eğer yanlar evliliğe son verme hususunda anlaşırsa aile mahkemesine başvuru yapmaları halinde anlaşmalı şekilde ayrılabilirler. Anlaşmalı olarak ayrılmanın gerçekleşmesi için evlilik hayatının minimum bir yıl devam etmiş olmasıgereklidir. Eğer birliktelik bir yıldan daha az devam etmiş ise eşler anlaşmalı şekilde evliliği bitirmek amacıyla müracaat edemezler. Bu halde çekişmeli tarzda başvuruda bulunmak durumundadırlar. Anlaşmalı tarzda evliliği bitirmek için aile mahkemesine bir anlaşmalı ayrılma protokolü sunmaları gerekmektedir. Bu anlaşma metninin bir hukukçu aracılığıyla meydana getirilmesi iyi olacaktır. Daha sonra taraflar mahkemeye çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini belirtmelidirler. Çekişmeli olarak evliliğe son vermek için bir boşanma nedenine ihtiyaç vardır. Bu ayrılma nedeninin haklı olması gereklidir. bunun yanında evliliğe son verme sebebinin ispatlanması lazımdır. Boşanma davasında davacı iddiasını her çeşit delille ispatlayabilir. Örneğin telefon kayıtları delil olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli ayrılma davası baya uzun sürebilmektedir. Bu süreci hızlandırmak için bir avukattan yardım istenmelidir.

Ankarada Boşanma Avukatı sözcüğü hiç bir şekilde aklımıza iyi fikirler getirmez. Bunun sebebi tecrübelerimiz olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların neredeyse Ben bunu sevdim tamamı içinde bulunduğumuz toplumu iyileştirmek için seçmemiştir avukatlığı. Bir çok avukat , boşanma avukatı olmaya parasal nedenler nedeniyle başlamıştır. Bu nedenle Ankarada boşanma avukatınızı seçerken iyi düşünmelisiniz.

Bir çok boşanma avukatı var. İyi avukatı ne şekilde seçeceğim? Avukat bulurken en mantıklı yol tavsiyelerdir. Diğer bir seçenek ise internetten detaylı bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yola karar verdiyseniz bulduğunuz avukatı öneren siteler de aynı yolla bulabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ankara Boşanma Avukatları”

Leave a Reply

Gravatar